رویداد نمایشگاه تراکنش ایران:

۲۸ دی ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی سیمرغ تجارت، هشتمین رویداد فناوری‌های مالی ایران در مرکز آفرینش‌های کانون و هتل لاله برگزار شد. در دومین روز برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران، جدیدترین محصولات توسعه داده شده توسط سیمرغ تجارت با حضور مدیرعامل این شرکت، ارائه شدند. این محصولات شامل اپلیکیشن “باجت”، خدمات خرید اعتباری (BNPL) و بانکداری باز بانک تجارت است.

محمد مهدی اسمعیلی بنیزی، مدیرعامل شرکت سیمرغ تجارت، هدف اصلی از ارائه اپلیکیشن “باجت” را فرآهم‌آوردن بستری برای ارائه خدمات نوین بانک تجارت بیان کرد و افزود که این محصول در حال حاضر دو خدمت دریافت وام ازدواج غیر حضوری(کاملا آنلاین) و خرید اعتباری(BNPL) را در برمی‌گیرد که این خدمات به طور کامل راه‌اندازی شده‌اند.

اسمعیلی درباره فرآیند اعتباردهی در اپلیکیشن “باجت” به خبرنگاران صنعت بانکی کشور گفت: «تخصیص اعتبار به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد و یکی از این روش‌ها، این است که برای کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌هایی که حقوق کارمندانشان را در بانک تجارت پرداخت می‌کنند، اعتبار تخصیص پیدا کند.» وی افزود:« این اعتبار هر ماه برای استفاده‌کنندگان شارژ می‌شود و در صورت عدم پرداخت تبدیل به تسهیلات می‌شود.»

مدیرعامل سیمرغ تجارت، در پاسخ به سوالی درباره چگونگی دریافت وام ازدواج در اپلیکیشن “باجت” توضیح داد: «برای دریافت این وام، متقاضی ابتدا باید درخواست خود را در بانک مرکزی ثبت کند و در مرحله انتخاب بانک و شعبه، شعبه بانک دیجیتال بانک تجارت را انتخاب کند. بعد از این مرحه تمام فرآیند وام ازدواج به صورت کاملا آنلاین در پلتفرم اپلیکیشن “باجت” انجام خواهد شد.»

در پایان اسمعیلی درباره افزودن سایر تسهیلات به باجت در آینده گفت: «برنامه افزودن سایر تسهیلات را داریم. در بین وام‌های تکلیفی، وام فرزندآوری و مرابحه قرار است که به باجت اضافه شود و همچنین بخش خرید اعتباری(BNPL) هم توسعه خواهد یافت.»

e namad Ecommerce symbol